PL
Menu

Nie przegap

Ukwiecony taras i balkon

Majowe, ciepłe dni zapraszają do spędzania relaksujących chwil na tarasie lub choćby balkonie. Po długiej zimie jesteśmy spragnieni promieni słońca tańczących na twarzy i chętnie wychodzimy z kawą do tej przydomowej przestrzeni. Czasy, gdy balkon był tylko przestrzenią gospodarczą, spełniającą funkcje praktyczne już bezpowrotnie minęły. Dziś taras, balkon, patio traktujemy jako namiastkę ogrodu i przedłużenie części mieszkalnej w jednym. Tym bardziej zależy nam na tym, by tą choćby niewielką przestrzeń w jakiś sposób "udomowić " nadając jej przyjemny charakter.

Prócz mebli i klimatycznego oświetlenia w tej roli najlepiej odnajdują się rośliny. Dzięki nim możemy podkreślić indywidualny charakter naszego balkonu. Jedni marzą o śródziemnomorskich klimatach i chętnie sięgną po bugenville, oleandry, anisodontee. Inni, zakochani w Prowansji postawią na lawendę, aromatyczne zioła, romantyczne trawy, czy drzewka oliwne. Wielu z nas niezmiennie zachwycają czerwone pelargonie podziwiane w górzystych rejonach Austrii czy Niemiec. Możliwości jest ogrom.

W Green House mamy dla Was ofertę, która odpowie na wszystkie potrzeby.
Począwszy od dobrze znanych, tradycyjnych pelargonii, surfinii, petunii, plektrantusa, lobelii, dalii, niecierpków, aksamitek i begonii, aż po mniej znane, a równie urokliwe rośliny takie jak: portulaki, celozje, starce, rozwar, coleusy, calibrachoe. 

Rośliny na balkonie to nie tylko te wysadzane w skrzynkach na balustradzie. Idealnie się tu sprawdzają rośliny pnące, które wiją się po podporach. W tym celu polecamy szczególnie passiflorę, jaśmin, mandevillę, bugenvillę czy wilce.

Na tarasie pięknie wyglądają grupy roślin w donicach. Do ich obsadzenia warto skorzystać z bogatej oferty roślin na pniu. Ku zaskoczeniu wielu, w tej właśnie formie pojawiły się u nas popularne pelargonie. Poza tym można przebierać w thunbergiach, bugenvillach, kuflikach, klonikach, anisadonteach, heliotropach, psiankach, prusznikach, lantanach, a nawet bazylii. 

Łapaczami pełnych zachwytu spojrzeń naszych klientów są jednak bezdyskusyjnie ogromne egzemplarze mandevilli, thunbergii oraz krzewy lantany, oleandrów i hortensja w rozmiarze XXL. 

By przekonać się o ogromie możliwości jakie Państwu dajemy, należy jednak wybrać się do naszego centrum, gdzie bez problemu można połączyć ze sobą pasje dekoratorskie i ogrodnicze. Gwarantujemy, że każde śniadanie, wypita kawa, czy każda strona przeczytanej w ukwieconym otoczeniu książki, smakuje dodatkowo dobrze. 

« Zobacz wszystkie